Casa / AC Fans / R2E160-AY47-10
minImg
R2E160-AY47-10
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E160-AY47-10
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 1.27A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2200 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Width 97.50mm
Operating Temperature -13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)
Static Pressure 0.401 in H2O (100.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 160mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R2E160
Power (Watts) 290W