Casa / AC Fans / R2E175-AO79-14
minImg
R2E175-AO79-14
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E175-AO79-14
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.790A
Approval Agency CE, CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2500 RPM
Material - Blade Steel
Series R2E175
Power (Watts) 75.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 69.50mm