Casa / AC Fans / R2E180-AT06-15
minImg
R2E180-AT06-15
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E180-AT06-15
MOTORIZED IMPELLER
In magazzino : 24
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.610A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2800 RPM
Width 95.00mm
Operating Temperature 140°F (60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6
Series R2E180
Power (Watts) 145W