Casa / AC Fans / R2E180-AT38-10
minImg
R2E180-AT38-10
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E180-AT38-10
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.360A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 240VAC
Product Status Active
Voltage Range 220 ~ 240VAC
RPM 2400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor
Width 84.50mm
Operating Temperature -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, EAC
Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E180
Power (Watts) 85.0W