Casa / AC Fans / R2E180-AU01-10
minImg
R2E180-AU01-10
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E180-AU01-10
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.380A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2400 RPM
Width 158.0mm
Operating Temperature 212°F (100°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CCC, CE
Termination 3 Wire Leads with QC Receptacles
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R2E180
Power (Watts) 85.0W