Casa / AC Fans / R2E190-AO50-16
minImg
R2E190-AO50-16
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E190-AO50-16
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 190X63MM 115VAC
Guida per l'utente
Air Flow 365.0 CFM (10.22m³/min)
Noise 64.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Not For New Designs
Voltage Range -
RPM 2700 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 63.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight 2.7 lbs (1.2 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E190AO
Power (Watts) 75.0W