Casa / AC Fans / R2E190-RA26-20
minImg
R2E190-RA26-20
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E190-RA26-20
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
190 MM AC CENTRIFUGAL FAN
In magazzino : 254
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 347.3 CFM (9.72m³/min)
Noise 68.0dB(A)
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 2500 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 68.50mm
Operating Temperature -13 ~ 167°F (-25 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight 2.6 lbs (1.2 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series RadiCal® R2E190RA
Power (Watts) 70.0W