Casa / AC Fans / R2E190-RA26-45
minImg
R2E190-RA26-45
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E190-RA26-45
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 176°F (-25 ~ 80°C)
Air Flow -
Noise -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.290A
Approval Agency CE, CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2500 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Steel
Series R2E190
Power (Watts) 65.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 68.50mm