Casa / AC Fans / R2E190-RA26-46
minImg
R2E190-RA26-46
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E190-RA26-46
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.350A
Approval Agency CCC, CE, CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 3 Position Rectangular Connector
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2580 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E190
Power (Watts) 80.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 68.50mm