Casa / AC Fans / R2E220-AA40-80
minImg
R2E220-AA40-80
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E220-AA40-80
Descrizione:
FAN IMPELLER 230VAC 220MM
Guida per l'utente
Air Flow 530.0 CFM (14.84m³/min)
Noise 74.0dB(A)
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2700 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 71.00mm
Operating Temperature 131°F (55°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CCC, CE, CSA
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Weight 3.1 lbs (1.4 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6
Series R2E220
Power (Watts) 90.0W