Casa / AC Fans / R2E220-RA44-14
minImg
R2E220-RA44-14
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E220-RA44-14
Descrizione:
220 MM AC CENTRIFUGAL FAN
Guida per l'utente
Air Flow 529.7 CFM (14.83m³/min)
Noise 69.0dB(A)
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 130VAC
RPM 2100 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 71.00mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Weight 2.9 lbs (1.3 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series RadiCal® R2E220RA
Power (Watts) 108W