Casa / AC Fans / R2E225-AT55-12
minImg
R2E225-AT55-12
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E225-AT55-12
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Guida per l'utente
Operating Temperature 131°F (55°C)
Air Flow -
Noise -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 1.05A
Approval Agency CE, CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2600 RPM
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
Series R2E225
Power (Watts) 125W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 83.00mm