ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E225-BD40-28
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$236.3315
$236.3315
10
$217.6773
$2176.773
25
$203.68342
$5092.0855
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Air Flow | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP44 |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating (Amps) | 1.70A |
| Approval Agency | CCC, CE, CSA, UL |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Termination | 4 Wire Leads with Splice Terminals |
| Voltage - Rated | 115VAC |
| Size / Dimension | Round - 225mm Dia |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | - |
| RPM | 3050 RPM |
| Material - Blade | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Series | R2E225 |
| Power (Watts) | 195W |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | - |
| Features | Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP) |
| Package | Bulk |
| Width | 99.00mm |
| Base Product Number | R2E225 |