Casa / AC Fans / R2E225-BE47-19
minImg
R2E225-BE47-19
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E225-BE47-19
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Air Flow -
Noise -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.810A
Approval Agency CE, CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3000 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E225
Power (Watts) 185W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 107.0mm