Casa / AC Fans / R2E225-RA92-10
minImg
R2E225-RA92-10
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E225-RA92-10
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C)
Air Flow 415.2 CFM (11.63m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.950A
Approval Agency CE, CSA, EAC, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2600 RPM
Material - Blade Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Fiberglass Reinforced
Series RadiCal® R2E225RA
Power (Watts) 225W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 99.00mm