Casa / AC Fans / R2E225-RA92-20
minImg
R2E225-RA92-20
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E225-RA92-20
Descrizione:
225 MM AC CENTRIFUGAL FAN
In magazzino : 69
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 765.2 CFM (21.43m³/min)
Noise 76.0dB(A)
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 2600 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 99.00mm
Operating Temperature -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Weight 5 lbs (2.3 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series RadiCal® R2E225RA
Power (Watts) 225W