Casa / AC Fans / R2E250-RB06-01
minImg
R2E250-RB06-01
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2E250-RB06-01
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Air Flow 530.1 CFM (14.84m³/min)
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 1.71A
Approval Agency CCC, CE, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 250mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3100 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series RadiCal® R2E250RA
Power (Watts) 390W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 117.8mm