Casa / AC Fans / R2S175-AB56-01
minImg
R2S175-AB56-01
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R2S175-AB56-01
Guida per l'utente
Operating Temperature -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP20
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.290A
Approval Agency CCC, CE, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2300 RPM
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
Series R2S175
Power (Watts) 51.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 69.00mm