ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R3G220-RC11-04
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
MOTORIZED IMPELLER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C) |
| Air Flow | - |
| Noise | - |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating (Amps) | 0.950A |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Termination | 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals |
| Voltage - Rated | 115VAC |
| Size / Dimension | Round - 220mm Dia |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 100 ~ 130VAC |
| RPM | 2330 RPM |
| Material - Blade | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | R3G220 |
| Power (Watts) | 65.0W |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | Electronic Commutation (EC), PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP) |
| Package | Bulk |
| Width | 71.00mm |
| Base Product Number | R3G220 |