Casa / AC Fans / R4E180-AS11-09
minImg
R4E180-AS11-09
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R4E180-AS11-09
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.800A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1500 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Width 121.0mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, CE, UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R4E180
Power (Watts) 180W