Casa / AC Fans / R4E280-AA09-20
minImg
R4E280-AA09-20
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R4E280-AA09-20
Descrizione:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 1.10A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Width 112.0mm
Operating Temperature -13 ~ 86°F (-25 ~ 30°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 280mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R4E280
Power (Watts) 125W