Casa / AC Fans / R4S190-AC02-10
minImg
R4S190-AC02-10
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
R4S190-AC02-10
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guida per l'utente
Air Flow 230.0 CFM (6.44m³/min)
Noise 50.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM -
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 68.60mm
Operating Temperature 122°F (50°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, VDE, UL
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
Series R4S190
Power (Watts) 47W