R60060-3CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R60060-3CR
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 60 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.063" Dia x 5.5" L (27mm x 139.7mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V