Casa / Fuseholders / R60400-1STRM
minImg
R60400-1STRM
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R60400-1STRM
Descrizione:
FUSE BLOK CART 600V 400A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 400 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 2.591" Dia x 11.626" L (65.8mm x 295.3mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V