R60600-3CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
R60600-3CR
Descrizione:
FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 600 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 3.13" Dia x 13.374" L (79.5mm x 339.7mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V