RB141C1100-214
E-Switch
Prodotto No:
RB141C1100-214
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V
In magazzino : 1195
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Incandescent, Red
Operating Temperature -20°C ~ 65°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 30.00mm x 11.00mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series RB1, LAMB
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V