RB521ZS-30T2R
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
RB521ZS-30T2R
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
GMD2
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA GMD2
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package GMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr 7 µA @ 10 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 370 mV @ 10 mA
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 100mA