Kamaya Inc.
Prodotto No:
RC1/42R7KTD
Produttore:
Pacchetto:
Axial
Batch:
-
Descrizione:
RES 2.7 OHM 10% 1/4W AXIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
5000
$0.091248
$456.24
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Composition | Carbon Composition |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Temperature Coefficient | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 2.7 Ohms |
| Series | RC |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Kamaya Inc. |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |