RDC20110D12
XP Power
Prodotto No:
RDC20110D12
Produttore:
XP Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
In magazzino : 22
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Railway
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 176V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.42" H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 830mA, 830mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 55V
Control Features Enable, Active High
Series RDC (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%