RDC2072D15
XP Power
Prodotto No:
RDC2072D15
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Railway
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 140V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.42" H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 670mA, 670mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series RDC (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 86%