RDC30110D15
XP Power
Prodotto No:
RDC30110D15
Produttore:
XP Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 30W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications Railway
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 176V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 55V
Control Features Enable, Active High
Series RDC (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 87%