RDE0324D12
XP Power
Prodotto No:
RDE0324D12
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
In magazzino : 50
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 83%
Mfr XP Power
Features OCP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications Railway
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.47" H (31.8mm x 20.3mm x 11.9mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series RDE03 (3W)
Power (Watts) 3 W