RDF5072WS48
XP Power
Prodotto No:
RDF5072WS48
Produttore:
XP Power
Pacchetto:
Quarter Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 48V 50W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 1.05A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 14V
Series RDF50 (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88%