RDQ150110S24
XP Power
Prodotto No:
RDQ150110S24
Produttore:
XP Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 24V 150W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 66V
Control Features Enable, Active High
Series RDQ (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 91%