Casa / DIP Switches / RDS-16S-74R-508-D
minImg
RDS-16S-74R-508-D
CUI Devices
Prodotto No:
RDS-16S-74R-508-D
Produttore:
CUI Devices
Descrizione:
16 POSITION, RIGHT ANGLE, THROUG
In magazzino : 898
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -60°C ~ 125°C
Number of Positions 16
Actuator Level Flush, Recessed
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 42VDC
Actuator Type Rotary for Tool
Current Rating (Amps) 100mA
Contact Finish Gold
Circuit Hexadecimal
Height Above Board 0.291" (7.40mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life -
Product Status Active
Series RDS-74R-508
Body Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Length 0.291" (7.40mm)
Electrical Life 25,000 Steps
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full