REF100-11/12
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
REF100-11/12
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 100X24.9MM 12VDC
Guida per l'utente
Air Flow 50.6 CFM (1.42m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 8 ~ 15VDC
RPM 5400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Fiberglass Reinforced
Features Locked Rotor Protection
Width 24.90mm
Operating Temperature -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 100mm Dia
Lifetime @ Temp. 80000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series REF100
Power (Watts) 7.5 W