REF100-11/14
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
REF100-11/14
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 100X25MM 24VDC
In magazzino : 6
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 50.6 CFM (1.42m³/min)
Noise 66.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 30VDC
RPM 5400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 100mm Dia
Weight 0.353 lb (160.12 g)
Lifetime @ Temp. 80000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series REF100
Power (Watts) 7.5 W