RER101-36/14NHH
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RER101-36/14NHH
Descrizione:
DC FLATPAK - RADIAL BLOWER
Guida per l'utente
Air Flow 111.9 CFM (3.13m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 18 ~ 27.2VDC
RPM 6050 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Fiberglass Reinforced
Features -
Width 51.70mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 101mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. Varies Based on Temperature
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER101
Power (Watts) 22.5 W