RER175-42/18/2TDMP
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RER175-42/18/2TDMP
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
Guida per l'utente
Air Flow 509.0 CFM (14.25m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 4800 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight 1.7 lbs (780.0 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER175TD, S-Force
Power (Watts) 110 W