RER175-42/18/2TDP
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RER175-42/18/2TDP
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
Guida per l'utente
Air Flow 576.8 CFM (16.15m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 5400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight 1.7 lbs (771.1 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER175TD
Power (Watts) 166 W