RER190-39/14/2TDMLO
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RER190-39/14/2TDMLO
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 190X69MM 24VDC
Guida per l'utente
Air Flow 382.0 CFM (10.70m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 30VDC
RPM 3000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight 1.9 lbs (900.0 g)
Lifetime @ Temp. 55000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER190TD, S-Force
Power (Watts) 58 W