RER190-39/18/2TDO
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RER190-39/18/2TDO
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 190X69MM 48VDC
Guida per l'utente
Air Flow 571.3 CFM (16.00m³/min)
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 4400 RPM
Width 69.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight 1.9 lbs (900.0 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER190TD, S-Force
Power (Watts) 148 W