Casa / DC DC Converters / RFB350-48S12-5TJ
minImg
RFB350-48S12-5TJ
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
RFB350-48S12-5TJ
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 350W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 29.2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series RFB350 (350W)
Power (Watts) 350 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 88%