RG125-19/12N/2
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RG125-19/12N/2
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN BLOWER CF 180X40MM 12VDC
Guida per l'utente
Air Flow 51.5 CFM (1.44m³/min)
Noise 58.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 7 ~ 15VDC
RPM 2550 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features Speed Sensor (Tach)
Width 40.00mm
Operating Temperature -22 ~ 167°F (-30 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Lifetime @ Temp. 62500 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RG125N
Power (Watts) 5 W