RG125-19/18NH
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RG125-19/18NH
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN BLOWER CF 180X40MM 48VDC
Guida per l'utente
Air Flow 80.7 CFM (2.26m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 56VDC
RPM 4000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Fiberglass Reinforced, Steel
Features Locked Rotor Protection
Width 40.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Lifetime @ Temp. 55000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RG125N
Power (Watts) 19 W