RG160-28/14NTDA
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RG160-28/14NTDA
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN BLOWER CF 220X56MM 24VDC
In magazzino : 240
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 181.3 CFM (5.08m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP20
Current Rating (Amps) 2.65A
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 28VDC
RPM 4200 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features Temperature Sensor
Width 56.00mm
Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 220mm L x 220mm H
Weight 3.1 lbs (1.4 kg)
Lifetime @ Temp. 55000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RG160NTD
Power (Watts) 64 W