RG160-28/14NTDH
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RG160-28/14NTDH
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN BLOWER CF 220X56MM 24VDC
Guida per l'utente
Air Flow 217.8 CFM (6.10m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 28VDC
RPM 5000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Fiberglass Reinforced, Steel
Features -
Width 56.00mm
Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, UL, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 220mm L x 220mm H
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER160NTD
Power (Watts) 101 W