RG160-28/14NU
ebm-papst Inc.
Prodotto No:
RG160-28/14NU
Produttore:
ebm-papst Inc.
Descrizione:
FAN BLOWER CF 220X56MM 24VDC
In magazzino : 94
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 123.0 CFM (3.44m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 28VDC
RPM 2850 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 56.00mm
Operating Temperature -4 ~ 131°F (-20 ~ 55°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 220mm L x 220mm H
Weight 3 lbs (1.4 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series RG160NU
Power (Watts) 20 W