Casa / Single IGBTs / RGS50TSX2GC11
minImg
RGS50TSX2GC11
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
RGS50TSX2GC11
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
TO-247N
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH FLD 1200V 50A TO247N
In magazzino : 174
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.4mJ (on), 1.65mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 37ns/140ns
Supplier Device Package TO-247N
Current - Collector Pulsed (Icm) 75 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 67 nC
Power - Max 395 W