Casa / Single IGBTs / RGT16NS65DGTL
minImg
RGT16NS65DGTL
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
RGT16NS65DGTL
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
LPDS
Descrizione:
IGBT TRENCH FIELD 650V 16A LPDS
In magazzino : 266
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 8A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 42 ns
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 16 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 13ns/33ns
Supplier Device Package LPDS
Current - Collector Pulsed (Icm) 24 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 8A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 21 nC
Power - Max 94 W